Bejelentkezés
OPENDIR.HU

OPENDIR

szoftver

Info

OPENDIR.HU
/webalkalmazas/cimke/linux/

Linux | Webalkalmazás fejlesztés * Weboldal üzemeltetés

Az opendir.hu kizárólag ingyenes vagy szabad szoftverek bemutatásával foglalkozik. Professzionális webalkalmazás fejlesztes. Webdesign és grafika magas színvonalon.

Legújabb twittek

Keresés

webalkalmazás, fejlesztés, blog

 

Yad GNOME Cli GUI

Linuxon nagyon egyszerűen írhatunk értékes parancssoros alkalmazásokat külsős osztályokra, binárisokra támaszkodva. Kezdő felhasználóknak viszont elképzelhető, hogy nem egyszerű a paraméter megadás (adatbevitel). A Yad ami Zenity utódja erre a problémakörre nyújt egyszerű megoldást.

Webfejlesztési eszközök Linuxon

Sokszor olvasom cikkekben, hogy a legtöbb Linux user azért választja ezt a rendszert, mert szereti a kihívásokat, szeret kísérletezni. Ez persze bőven nem igaz, mert ki az az ökör, aki állandóan rendszert telepítene, vagy lerugdalna? Miért használnak az emberek Linuxot:

Atom stabil (nagy üzemidő, kevés birizga)
Mára a telepítés sem bonyolult
Jól dokumentált (ha valami extrém problémánk van, csak tudni kell keresni)
Rengeteg programnyelvhez nyújt fejlesztési felületet
Rengeteg szabad szoftvert kínál szinten minden feladatra
Szinte minden hardverre telepedik, még a vasalóra is
A munkájukhoz szükséges
Ingyenes
Szabadságérzetet ad
A sok hasonlógondolkodású segítőkész Linuxos közösségek miatt

Miért nem használnak az emberek Linuxot:

Mert nem szeretnek tanulni.

40 Firefox 3.0 add-ons Ubuntu Linuxra

Rengeteg hasznos funkcióval bővíthetjük Firefox böngészőnk tudását, viszont Linuxra már kevesebb bővítmény érhető el. Az oldalon felsorolt kiterjesztések főleg webfejlesztéshez lehetnek hasznosak, az addon-ok nagy valószínűséggel telepíthetők Windowsos rendszereken futó Firefox böngészőbe is. Töltsd le a Firefox 3.

Képernyőkép készítés a munkaasztalunkról Ubuntu Linuxon

Mondanom sem kell, hogy a bőség zavarával állunk szembe a képernyőkép készítés területén is. Nem meglepő módon számtalan ingyenes lehetőségünk van arra, hogy akár egy éppen elindított alkalmazásról, egy böngészőben megjelenő weblapról, vagy időzítve periodikusan készüljenek képernyőképeink. A képeinket készíthetjük asztali alkalmazásból, parancssorból (alkalmazások kombinációjával), vagy akár Firefox kiterjesztésből adott oldalról.